Mezinárodní výstava vín Grand prix Austelitz

19. 8. 2014

V sobotu 16. srpna se do Slavkova u Brna sjelo přes deset tisíc návštěvníků, kteří se přijeli na zámek podívat na program Napoleonských her. Vzpomínkové akce při příležitosti Napoleonových narozenin se nesly v duchu jeho manželky Josefíny, která zemřela před 200 lety.

Součástí programu byla také Mezinárodní výstava vín Grand prix Austelitz, kterou pořádala Moravská banka vín. Zajímavá je zejména tím, že se na ní představila vína ze všech oblastí, odkud pocházeli vojáci bojující u Slavkova.

Menší rekonstrukce bitvy u La Suffel, která se odehrála v zámeckém parku, byla pozvánkou na největší rekonstrukci bitvy u Waterloo, která se odehraje příští rok. To si totiž připomeneme 200leté výročí Napoleonovy porážky. Na Moravu přijel i hlavní představitel generála Rappa – Franky Simon. Ten je zároveň hlavním organizátorem bitvy u Waterloo.

Na zámku se v noci také odehrál bál za účasti manželky Napoleona Josefíny. Jedna z největších barokních památek se zahalila do světla svíček a na závěr ji ozářil ohňostroj.

Součástí programu byla také mezinárodní výstava vín Grand prix Austerlitz, kde se ochutnávala vína ze všech oblastí, odkud pocházeli vojáci bojující u Slavkova.

Veronika Slámová
Město Slavkov u Brna
 

TOPlist