Pražská slavnost vína a delikates

11. 4. 2013

      Dalším signálem pro novináře, že 16. mezinárodní veletrh pro gastronomii Víno & Delikatesy 2013 na pražském Výstavišti se nenávratně blíží, byla požitková tisková konference na pražské Nové radnici.

      Ředitel společnosti Vego Prag, s.r.o, která veletrh od prvního ročníku pořádá, na tiskovce hned v úvodu s neskrývaným uspokojením konstatoval – „je vyprodáno!“ Zájem vystavovatelů – tedy vinařů, dovozců vín, výrobců a exportérů různých delikates a pochutin domácích i zahraničních byl letos (možná pro někoho překvapivě) velký. A tak se můžeme těšit na konec dubna, kdy vína a slané či sladké delikatesy budeme moci po tři dny, tedy 24. – 26.4., ochutnávat v Průmyslovém paláci na holešovickém Výstavišti.

      Pestrý bude nejen sortiment vín, likérů, nealkoholických nápojů, masných, pekařských a další delikatesních výrobků, ale i celkový program veletrhu.
Tradičně na nás čekají tři tematické dny – tentokrát 24. 4. – Den vín z Moravy, 25.4. – Den rakouských vín společnosti STABRIX, a 26.4. – Den vín z Bulharska.

      Hned první den dojde k vyhlášení vítězů soutěže vín o Zlatý pohár veletrhu. O den později, opět tradičně, se uskuteční charitativní aukce archivních vín, jejíž výtěžek je určen pro záchranu ohrožených dětí. Avizovány jsou přitom opravdu cenné a unikátní vinné kousky, které máte možnost vydražit! Licitovat vína budou známí moderátoři a zpěváci skupiny Těžkej Pokondr.

      Osobně se moc těším na „premiérový“ stánek vinařů z Modrých hor, ochutnávku olivových olejů například od španělské společnosti Abadia de La Oliva z Navary, na velkou přehlídku rakouských vín, produktů špičkového makedonského vinařství STOBI Winery, či mých zamilovaných z Bulharska. A účast každého malého moravské vinařství (premiéru na veletrhu bude mít například skvělé vinařství Patrika Staška Naturvini z Bavor), určitě dvojnásob potěší, a rozhodně bude pro veletrh přínosem.

      První malá „upoutávka“ na zážitkové tiskové konferenci nás rozhodně navnadila. Takže neváhejte a přijďte se potěšit plody přírody a šikovných lidských rukou, které mám tak chutnají!

     Text a fotografie Libor Chlupatý
 

TOPlist