Vinařství Petr Marada (Mikulčice). Pozvánka na ochutnávku vín

24. 10. 2018

Po necelých dvou letech se Vám opět představí malé a poměrně mladé vinařství z Mikulčic – Vinařství Petr Marada. Očekáváme Vás ve Viničním altánu ve čtvrtek 25. října v 19 hod.

Vinařství Petr Marada (Mikulčice)

Vinařství bylo založeno v roce 2006 v Mikulčicích. Jeho zakladatelem je vinař a muzikant, primáš cimbálové muziky Slovácko ml. Ing. Petr Marada. Vinař usiluje o výrobu vysoce jakostních přívlastkových vín, často jim dává čas a prostor pro rozvinutí jejich skutečných vůní a chutí bez zbytečných zásahů. Specializuje se převážně na vína suchá,

s důrazem na čistotu odrůdy a vlastní osobitost. Bílá vína zrají v nerezových tancích, vybrané šarže i v dubových či akátových sudech. Červená vína téměř všechna projdou přirozenou vinifikací v dubovém nebo akátovém sudu.

Na v pořadí již pátou degustaci ve Viničním altánu pro Vás Petr Marada připravil jedenáct vín z ročníků 2015 až 2017. Těšit se můžete na sedm bílých, tři červená a závěrečné oranžové víno. Z bílých to budou například vstupní Sekt Ryzlink brut nature, Veltlínské zelené, Sauvignon, Hibernal, Veltlínské zelené, Sauvignon, Ryzlink rýnský (zrál v akátovém sudu), Rulandské šedé (opět akátový sud) a barikové Chardonnay.

Z červených pak Merlot 2015, Modrý Portugal 2016 a Frankovka 2015. A na závěr Vás čeká vinařova specialita – oranžové víno, v tomto případě z odrůdy Tramín.

Určitě Vás potěší, že všechna ochutnávaná vína si můžete po degustaci zakoupit, nebo objednat za zvýhodněné ceny.

Cena ochutnávky činí pouhých 150 Kč. Nutná rezervace na tuto a všechny další ochutnávky pouze na :224 262 861 nebo info@vinicni-altan.cz. Degustační list a program dalších ochutnávek najdete na www.vinicni-altan.cz/800/ochutnavky.asp. Viniční altán, Havlíčkovy sady 1369 Gröbovka, Praha 2.

Bližší informace o řízených ochutnávkách (ne rezervacích) ve Viničním altánu Vám poskytne Libor Chlupatý Tel.: 603 378 692, 222 983 224
_________________________________________________________
Reportáže z ochutnávek najdete zde ve Vinařských novinách

 

 

TOPlist