Vinařství Starý vrch (Hustopeče). Pozvánka na ochutnávku vín

20. 3. 2019

Série degustačních premiér ve Viničním altánu pokračuje prezentací velmi moderního vinařství a mladého vinařství z Hustopečí. Jeho výborná vína máte možnost ochutnat ve čtvrtek 21. Března v 18.30 hod.

Vinařství Starý vrch (Hustopeče)

Vinařství Starý vrch vzniklo v roce 2014 jako koncept moderního vinařství. Výrobní část vinařství je vybavena nejmodernějšími technologiemi pro zpracování suroviny, řízení procesu kvašení a filtraci hotového vína. Využívání těchto technologií je pak úzce spjato s tradičními postupy pro zpracování a školení vína. Klasiku v rámci moderního provozu představuje ležácký sklep, kde vína zrají v sudech z francouzského dubu. V současné době hospodaří na 8 hektarech vlastních vinic v Hustopečích, nedalekém Strachotíně a Popicích, další hrozny pak dokupuje z vyhlášených viničních tratí v Mikulově a Přítlukách. Výrobní kapacita vinařství činí přibližně 100 000 litrů vína v moderních nerezových tancích a dalších 15 tisíc v tradičních francouzských dubových sudech.

Sklepmistr Ondřej Lukeš a manažer prodeje Karel Osička připravili na prezentaci devět vín z ročníků 2015 až 2018 – osm bílých a jedno závěrečné červené. Z bílých to budou mladý Sauvignon frizzante, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský (viniční trať Valtická v Mikulově), klasický Sauvignon, Rulandské šedé barrique, Chardonnay barrique (Pod Mušlovem, Mikulov) a Pálava (Valtická, Mikulov). Cabernet Sauvignon 2016 v pozdním sběru je z viniční trati Šusfeldy ve Strachotíně.

Rozhodně Vás vína z hustopečského vinařství potěší nejen svojí kvalitou, ale také atraktivní, moderní a velmi vstřícnou ambaláží. Máte se na co těšit.

Po degustaci si je budete moci degustovaná vína zakoupit, nebo objednat za sklepní ceny.

Cena ochutnávky činí pouhých 150 Kč. Nutná rezervace na tuto a všechny další ochutnávky pouze na :224 262 861 nebo info@vinicni-altan.cz. Degustační list a program dalších ochutnávek najdete na www.vinicni-altan.cz/800/ochutnavky.asp. Viniční altán, Havlíčkovy sady 1369 Gröbovka, Praha 2.

Bližší informace o řízených ochutnávkách (ne rezervacích) ve Viničním altánu Vám poskytne Libor Chlupatý Tel.: 603 378 692, 222 983 224
_________________________________________________________
Reportáže z ochutnávek najdete zde ve Vinařských novinách

 

 

TOPlist