VINEX nabídne více než 1400 vzorků špičkových vín i netradiční zábavu

29. 4. 2013

Vinařský veletrh VINEX nabídne k degustaci více než 1400 vzorků vín prestižních vinařských značek. Přihlášeno je více než čtyřicet vystavovatelů, mezi nimiž nechybí vinařství oceňovaná v nejvyšších soutěžích vín v České republice.

Najdete zde například společnost Vinselekt Michlovský a akciovou společnost PATRIA Kobylí, které byly vyhodnoceny mezi pěticí nejúspěšnějších v Salonu vín – národní soutěži vín ČR 2013, malebné vinařství U Kapličky známé divákům českého filmu Bobule. V Brně nebudou chybět vína z Templářských sklepů Čejkovice, z vinařství Chateau Lednice, Reisten, Vinařství Lahofer, Vinium Velké Pavlovice, vinařství Tomáš Krist z Milotic a mnozí další. Také menší vinaři, jako třeba Pavel Skrášek, Petr Bunža či vinaři ze spolku Vinitores Palaviensis z Pavlova na veletrhu představí to nejlepší ze svých sklepů. Kromě tuzemských výrobců přivezou svá vína také vinaři z Rakouska, Itálie a Španělska.

Ti nejlepší si odnesou ocenění GRAND PRIX VINEX
Součástí programu veletrhu VINEX je i mezinárodní soutěž vín GRAND PRIX VINEX 2013, jejímž pořadatelem je Národní vinařské centrum. V současné době probíhá příjem soutěžních vzorků. Návštěvníci mohou ochutnat v degustační zóně Grand Prix VINEX více než 500 oceněných vín.

VINEX nově a netradičně
Veletrh VINEX se koná zcela netradičně v měsíci květnu, konkrétně 24. – 25. 5. 2013 a je pouze dvoudenní. První den veletrhu bude hala A2 brněnského výstaviště přístupná jen obchodníkům a odborným návštěvníkům. Druhý den se veletrh otevře veřejnosti, zejména návštěvníkům festivalu zábavy s nezvyklým názvem VYSTEC FEST spojeného s oslavou výročí 85 let existence brněnského výstaviště. Celý výstavní areál oživí lunapark, sportovní atrakce, hudební koncerty a zábavné programy.

Po oba dva dny budou vinaři nabízet svá vína k ochutnávce i k prodeji. Pavilon tradičně nabízí kulturní a příjemné prostředí pro degustaci vín a návštěvníkům zajišťuje úplný servis. Pokud tedy máte chuť na špičková vína i příjemnou zábavu, nenechejte se ujít návštěvu brněnského výstaviště v termínu 24. – 25. května.
 

TOPlist