Vinománie

25. 5. 2016

Přehlídka moravských vín na náměstí Svobody představí nabídku 27 vinařství a zahájí ji VUS Ondráš v tradičním festivalovém pořadu Folklor uprostřed Evropy plným tanečních, pěveckých a hudebních čísel.

Od 1. do 8. června bude náměstí Svobody místem pro degustaci vína za doprovodu hudebního programu. Svou nabídku vín představí 27 vinařství a tržiště doplní farmářské či řemeslné produkty a občerstvení do celkového počtu 46 prodejních stánků.

Přehlídka moravských vín – VÍNOMÁNIE 2016 je součástí měsíčního festivalu zábavy BRNO – MĚSTO UPROSTŘED EVROPY zahrnujícího mezinárodní přehlídku ohňostrojů.

Vínománie, která je podporována Vinařským fondem ČR, nabídne výběr toho nejlepšího z 27 vinařství. Stánky budou v provozu každý den od 10 hod. minimálně do 20 hod., dále pak dle zájmu návštěvníků až do 21:30 hod. Návštěvníci se mohou těšit například na Vinselekt Michlovský, Vinařství Bukovský, Víno Hruška, Vinařství Rauš nebo Vinařství Maňák.

Degustace se budou kupovat přímo u vinařských stánků, běžné degustované množství bude 0,5 dcl a cenové rozpětí degustace 10 – 25 Kč dle druhu vína. Pro komfortní degustaci budou zajištěny degustační sklenice s atraktivním potiskem.

Tržiště doplní stánky s farmářskými a řemeslnými produkty (čerstvé koření, kváskové pečivo, domácí sýry, levandulový stánek, výrobky z kůže, originální bižuterie, módní doplňky a další) a stánky s občerstvením (grilované sýry, domácí bramboráky, speciality na grilu, kýta na rožni a také například sladké dobroty brněnské cukrárny Tutti Frutti nebo káva stylové mobilní kavárny La Dolce Strada).

Vínománie nabídne také hudební a taneční doprovodný program denně 15 – 21 hod. První den akci zahájí Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ v tradičním festivalovém pořadu Folklor uprostřed Evropy plném tanečních, pěveckých a hudebních čísel. Dále zazní pro tuto akci typické „cimbálky“, folk, swing, jazz v zastoupení například skupiny Kupodivu, Folklorica, cimbálky Šmytec nebo Pajtáš, skupiny Kanci paní nadlesní nebo brněnského Tyjátrio.

Eva Skácelová

Pozvánka se kliknutím myší na pozvánku nechá zvětšit.
 

TOPlist