Wagram a Burgenland (Rakousko) & Rheingau, Mosela, Franken a Pfalz (Německo). Pozvánka na ochutnávku vín

9. 9. 2018

Skvělá vína dvou vyhlášených vinařských zemí v našem sousedství – Rakouska a Německa – máte možnost po roce opět ochutnat ve Viničním altánu v pražské Gröbovce. Očekáváme Vás v úterý 11. září v 19 hod.


Wagram a Burgenland (Rakousko) & Rheingau, Mosela, Franken a Pfalz (Německo)

Přijďte si porovnat dva vinné světy. Mají překvapivě mnoho odlišných stránek, ale jedno je spojuje – vášeň pro svou odrůdu. Rakousko – to je veltlín (Grüner Veltliner), a také pořádek a konzervativismus. Kdysi tradicionalistické Německo dnes patří mezi nejprogresivnější vinařské země. Jsou to především svůdně pitelné ryzlinky a jejich terroir, malí vinaři a pohoda.

Dovozce vín Václav Chochola vybral pro ochutnávku dvanáct vín – šest z Rakouska a stejný počet z Německa.

Z Rakousko to bude například Grüner Veltliner, Roter Veltliner (Veltlínské červené rané), Muškát žlutý (Gelber Muskateller), vše z Wagramu. A ještě dvě červená z Burgenlandu (Merlot a Blaufrankisch, tedy Frankovka).

V Německu navštívíme oblast Rýna (Rheingau), Mosely (Mosel), Franken a Pfalz. Ochutnáme čtyři Ryzlinky rýnské (Riesling) z Rheingau a Mosely. A k tomu Sylvaner z Franken a Dornfelder z Pfalze.

Čekají na Vás krásná vína i atraktivní srovnání stylů dvou významných vinařských zemí.

Vína si budete moci zakoupit, nebo objednat za zvýhodněné ceny.

Cena ochutnávky činí pouhých 150 Kč. Nutná rezervace na tuto a všechny další ochutnávky pouze na :224 262 861 nebo info@vinicni-altan.cz. Degustační list a program dalších ochutnávek najdete na www.vinicni-altan.cz/800/ochutnavky.asp. Viniční altán, Havlíčkovy sady 1369 Gröbovka, Praha 2.

Bližší informace o řízených ochutnávkách (ne rezervacích) ve Viničním altánu Vám poskytne Libor Chlupatý Tel.: 603 378 692, 222 983 224
_________________________________________________________
Reportáže z ochutnávek najdete zde ve Vinařských novinách

 

TOPlist