Zlato a stříbro z Mondial des Pinots

8. 9. 2015

Vinařství Reisten patří k prestižním moravským vinařstvím.

Příslušnost k předním moravským vinařstvím potvrdilo vinařství Reisten ziskem zlaté a stříbrné medaile na prestižní mezinárodní soutěži vín Mondial des Pinots ve švýcarské Sierre.

Reisten je vinařstvím převážně bílých vín a z pěstovaných odrůd jsou v něm zastoupena vína zejména Pinot Blanc a Pinot Gris.

Vinařství bylo založeno v roce 1999 s prvotním záměrem produkovat jen velmi kvalitní vína určená pro vysokou gastronomii či vinotéky, ale i pro všechny, kdož si chtějí víno skutečně vychutnat a užít.

Že se vinařům z vinařství Reisten daří naplňovat svou filosofii, potvrzují nově získaná ocenění z prestižní mezinárodní soutěže vín Mondial des Pinots, která se již osmnáctým rokem konala ve švýcarském Sierre 15.–17. srpna 2015.

Porota ocenila vína z řady Classic dvěma nejvyššími kovy, zlatou medailí Pinot Gris 2013, pozdní sběr s 89,40 body a stříbrnou medailí Pinot Blanc 2013, pozdní sběr ziskem 87,80 bodů. Hodnotí se mezinárodním 100 bodovým systémem OIV.

Řada Classic v sobě nese hravost a lehkost, její vína jsou pouze přívlastková a vždy suchá s obsahem cukru max. 10g/l a alkoholu do 13%.

Vína řady Classic jsou výrazně odrůdová a hodí se pro „každodenní“ využití, jak v gastronomii tak kupříkladu při odpoledním posezení s přáteli. Celkový charakter vín linie Classic je ovocně vzletný s typickým charakterem jednotlivých odrůd a otiskem půdy vinic vinařství Reisten.

Pinot Gris 2013. Pozdní sběr, suché Řada Classic. Vinařská oblast Morava. Vinařská podoblast Mikulovská Obec Mikulov vinařská trať Valtick cukr 7,9 g/l kyseliny 7,8 g/l alkohol 12 %.

Tajemná a zároveň minerální vůně, typická jemnou sametovou chlebnatostí, je podtržena herbální linkou a svěžím aroma kořenitého citrusu. Ovocně vzletná chuť je zároveň kořenitá, postavená na minerální bázi s výrazným citrusovým charakterem v dochuti.

Pinot Blanc 2013 Pozdní sběr, suché Řada Classic vinařská oblast Morava vinařská podoblast Mikulovská obec Pavlov, vinařská trať U Božích muk cukr 6,6 g/l, kyseliny 7,8 g/l, alkohol 13 %.

Svěží květnaté aroma přechází do příjemného chlebnatého tónu. Závěr vůně se nese ve znamení čerstvě rozkrojeného pomeranče. Celkový aromatický dojem je umocněn výrazným minerálním zabarvením. V plné chuti můžete vnímat nádech květin, který příjemně doplňuje typická chlebovinka. Šťavnatá chuť pomerančů je v krásném souladu s pikantní mineralitou a dává vínu možnost vyniknout v dlouhé dochuti.

Soutěž Mondial des Pinots hodnotí eleganci a jemnost ve vyváženém vztahu s terroir specifickými rysy odrůdy Pinot. Soutěž dává producentům vína z celého světa možnost změřit a porovnat kvalitu svých vín s nejlepšími víny z rodiny Pinot.

Spotřebitelům soutěž poskytuje pomocné vodítko při výběru toho nejkvalitnějšího Pinot vína, neboť výsledky zastřešuje a pořádá švýcarské sdružení Vinea s patronací organizací Internationale de la Vigne et du Vin (OIV), Unie Internationale des OEnologues (UIOE) a l´USOE (Union Suisse des OEnologues).
 

TOPlist