Adresář vinařů

9. 8. 2019

23.1.2014 17:59:00

 ADRESÁŘ VINAŘŮ A VINAŘSTVÍ.

Vinařské noviny ve spolupráci s Viničním altánem budou postupně zařazovat adresy vinařů a vinařství, převážně těch, které uspořádali ochutnávku, či ochutnávky ve Viničním altánu.

ARCIBISKUPSKÉ ZÁMECKÉ VÍNO KROMĚŘÍŽ

Historie Arcibiskupských zámeckých vín je spojena s historií města Kroměříže. Základním mezníkem v dějinách byl rok 1110, kdy koupil tehdy trhovou obec Kroměříž od markraběte moravského Oty, olomoucký biskup Jan II. Od té doby nastal rozvoj obce pod přímým vlivem olomouckých biskupů.

www.arcibiskupskevino.cz

BÍZA, VINAŘSTVÍ ČEJKOVICE


Rodinné vinařství založené v roce 1999 navazuje na tradici předků, kteří přišli v roce 1771 z Francie na Moravu. Vinařství se nachází v obci Čejkovice, jedné ze tří největších vinařských obcí v České republice.
Vinařství pod vedením vinaře Ing. Petra Bízy se specializuje na výrobu přívlastkových, archivních a speciálních vín nejvyšší kvality

www.bizavino.cz

VÍNO Z KOBYLÍ

Historie Vína z Kobylí sahá až do 13. století. Podle první dochované historické zmínky z roku 1252 daroval Boček z Obřan dva zdejší lány vinic cisterciáckému klášteru ve Žďáru nad Sázavou. Klášter od vinařů nevybíral jenom desátky, ale přispěl i k jeho dalšímu rozvoji. O velkém rozkvětu zdejšího vinohradnictví svědčí i jedna listina ze 14. století, podle které byl hektar vinice v Kobylí dražší než dvacet hektarů pole.

www.vinozkobyli.cz

VINAŘSTVÍ ZD NĚMČIČKY


Jsme středně velkou vinařskou firmou. Sídlíme na Moravě ve Velkopavlovické vinařské podoblasti v centru Modrých hor. Obhospodařujeme 124 ha vlastních vinic, ve kterých vznikají svěží bílá a plná červená vína. 
Vína z vlastních vinic jsou motem našeho vinařství. Tím vyjadřujeme přesvědčení, že kvalita vína vzniká ve vinici a určujeme tím vztah ke krajině, odkazu našich předků i přístup k nejlepšímu moravskému vínu s garantovaným původem.
www.zd-nemcicky.cz

VINAŘSTVÍ KOLBY

Vinařství Kolby patří k nejstarším svého druhu na jižní Moravě. První zmínky o pěstování révy v Pouzdřanech se datují k roku 1244, nicméně zdejší vinice existovaly prokazatelně již před tímto datem. Počátky pěstování vinné révy na jižní Moravě jsou dávány do souvislosti s působením legií římského císaře Marka Aurelia ve druhém století našeho letopočtu. Důkazem je mimo jiné i archeologický nález vinařského nože pro řez révy. Jedna z římských pevností se nacházela v oblasti Hradiska, vzdáleného asi osm kilometrů od Pouzdřan. Nedávný letecký archeologický průzkum navíc naznačil, že jeden z římských táborů se pravděpodobně nacházel i přímo na nad vinicemi, na vrcholu kopce Kolby.

www.kolby.cz

PROQIN = PROKEŠ VINAŘSTVÍ

Rodové vinařství PROQIN /čti PROK+VIN=PROKeš+VINařství/

se zaměřuje na produkci klasických šumivých vín metodou kvašením v láhvi a mešních tichých vín.

V produkci tichých vín nerespektuje tradiční standardy rodinného vinařství a přináší nové způsoby výroby a zrání vín. Proqin je rodinné vinařství z Velkých Němčic. Rodina Prokešů zde vyrábí víno již po několik generací. Jejich vinařský osud odstartovala nešťastná náhoda, kdy se jim utopil strýc ve víně. Nyní jim to zas víno musí vracet v pozitivním směru. Bylo založené v roce 2007 rodinou Prokešů. Otec – František i dva synové Martin a Kamil úspěšně pracovali v minulosti pro úspěšné jiné vinaře a rozhodli se spojit své vzdělání, um a praxi v rodinné firmě, kde sice nemají technologii za stovky milionů, ale také „nevaří“ pro supermarkety. Vína jsou vyráběna v malých šaržích pro daleko menší okruh spokojených zákazníků.

www.proqin.cz

TOPlist