Vinaři mezi celebritami: Ochutnejte víno Stinga i Drew Barrymore

25. 7. 2016

Co mají společného Brad Pitt, Drew Barrymore či Beckhamovi? Kromě popularity též lásku ke kvalitnímu vínu. Nejnovějším trendem mezi celebritami však není pouze pití dobrých vín, ale i jejich pěstování. Zatímco některé známé osobnosti víno produkují pouze pro své přátele, jiné získávají za svá vína ocenění. Přečtěte si, jaká vína preferují světové celebrity, a kam se vydat, pokud chcete jejich víno okoštovat.

Coppola a Barrymore: nejslavnější vinaři v Kalifornii

Jedním z průkopníků známých osobností a vinařů v jednom je režisér slavné mafiánské ságy Kmotr Francis Ford Coppola. Režisér vlastní vinici v samém srdci Kalifornie již od roku 1975. Jeho vína si tak pochvalují uznávaní vinaři i světoví degustátoři více než čtyřicet let. Srdeční záležitostí pro něj je víno Sofia Rosé, které pojmenoval po své dceři.

Milovnice vína a hollywoodská herečka Drew Barrymore nemá vlastní vinici, spojila se však s kalifornským vinařstvím z oblasti Monterey. Nejraději má své vlastní Rulandské šedé, které se pyšní hned několika medailemi. „Právě u žen je odrůda rulandského šedého často velmi oblíbená pro svoji plnou chuť a medově nasládlou květinovou vůni. Skvěle se k ní hodí podle plnosti rybí speciality, těžší úpravy drůbeže nebo hustší polévky. Vhodná je též jako doprovod k bílým foie gras, husím játrům. Sladké výběry zase dobře doplní dezerty,“ přibližuje oblíbené víno herečky obchodní ředitelka vinařství Víno Blatel Jitka Pomykalová.

Victoria Beckham dostala vinici jako narozeninový dárek

Manželé David a Victoria Beckhamovi propadli vínu v době, kdy hrál Beckham ve Španělsku za fotbalový tým Real Madrid. Po návratu jim chyběla kvalitní španělská vína natolik, že se rozhodli založit vlastní vinici. Nakonec ji dostala Victoria darem od svého manžela k čtyřiatřicátým narozeninám. O komerčním prodeji však zatím manželé neuvažují, víno produkují pouze pro rodinu a přátele.

Zatímco víno manželů Beckhamových není volně k prodeji, víno dalšího slavného páru Brada Pitta a Angeliny Jolie se na pultech dlouho neohřeje. Jejich francouzské sídlo Chateau Miraval z roku 1841 obklopují vinice, kde manželé produkují prvotřídní víno typické pro oblast Côtes de Provence zvané Rosé Chateau Miraval. Kromě toho, že toto víno nese několik
ocenění, první ročník byl dokonce vyprodán do pěti hodin od vypuštění první lahve na trh.

Sting propadl italským přírodním vínům

Zpěvák Sting se svou ženou Trudie Styler milují italská vína a vše, co vzniká v harmonii s přírodou. Proto kousek od Florencie založili vlastní farmu a vinařství, kde produkují víno podle zásad biodynamického zemědělství. „Hrozny na výrobu biodynamických vín jsou pěstovány pouze s použitím přírodních preparátů. Tento přístup zohledňuje čistotu a zdraví
půdy. Využívá také principy pěstování podle lunárního kalendáře,“ popisuje biodynamické zemědělství Jitka Pomykalová. Vzhledem k tomu, že vína tohoto páru často nesou názvy Stingových nejznámějších písní, můžete ochutnat například vína s názvem Sister Moon nebo When We Dance. Sting se svou ženou na farmě vyrábí kromě vína i další přírodní produkty, například med nebo olivový olej.

Mgr. Jitka Pomykalová
 

TOPlist